:-)


:-)

Ahoj kamarádi a všichni příznivci horských kol,

úvodem dovolte, abych vás všechny srdečně pozval na už 3. ročník Kozákovské35, který se uskuteční, jako už skoro tradičně, o druhém červnovém víkendu, tj. hlavně v sobotu 12.6.2010.

Uplynulé ročníky se dařilo neustále zvyšovat kvalitu závodu a počet jeho příznivců. Abychom dodrželi tento nastoupený trend, rozhodli jsme se provést změny v organizaci závodu. Dojde ke změně trasy, která bude spočívat v tom, že start i cíl bude v obci Koberovy, blízko Penzionu Na Hamštejně. Touto změnou ušetříme všem, jak závodníkům tak i organizátorům a v neposlední řadě i fanouškům, cestování a obtížné přesuny. Trasa samotného závodu nebude příliš změněna, pouze v návaznosti na změnu místa startu a cíle bude vypadat jinak profil trati. Umožní to závodníkům bojujícím o umístění vybudovat si náskok a roztrhat startovní pole před vjezdem do terénu. Rekreační účastníci závodu ocení možnost užít si na začátku jízdu v lehkém profilu a náročné úseky budou moci zdolávat s vidinou brzkého cíle. Také jsem se rozhodl vypustil neblaze proslulé stoupání "milanovým zabijákem", na které se pravidelně části účastníků "nedařilo" odbočit. Netěšte se, bude to sice lepší cesta, ale o to delší.

:-)
Kozákov 744 m.n.m.
:-)Kozákov 744 m.n.m.
:-)

Uvítám jakékoliv vaše připomínky a návrhy. Prosím obracejte se přímo na náš e-mail info@kozakovska35.cz nebo se zúčastněte diskuze na těchto stránkách, ať se k tomu mohou vyjádřit i ostatní. Budu rád, když se mi opět přihlásí dobrovolníci, kteří zajistí občerstvovací stanice, popř. první pomoc, pokud se nedej bože někdo zraní. Pokud má ještě někdo fotografie z loňského ročníku, prosím podělte se s námi, rádi je zveřejníme…

Na závěr povídání o loňském ročníku chci opět poděkovat celému mému realizačnímu a sponzorskému týmu, jmenovitě Růžence a Honzovi Mazourkovým, za jejich vydatnou pomoc s organizací a přípravou závodu, Honzovi Šimánkovi za poskytnuté ceny pro vítěze, Jéňovi Zikovi za pomoc s výrobou důležitých věcí pro závod, celým rodinám Bártových a Šimánkových za obsluhu občerstvovacích stanic a Ondřejovi Roflíkovi, našemu webmasterovi.

A nyní již k letošnímu závodu:

Letošní 3. ročník závodu „Kozákovská 35“ se bude konat 12.6.2010. Start závodu je ve 14:30 hodin.

PŘIHLÁŠKY zasílejte prostým mailem na adresu info@kozakovska35.cz. Uveďte jméno, příjmení, rok narození, město bydliště, popř. družstvo, za které budete závodit. Teamy musí být minimálně 3-členné, při vyšším počtu členů bude čas započítán třem nejlepším. Prosím zdůrazněte v přihlášce, jestli vám mám zajistit ubytování, popř. pro kolik osob. Pozor: kapacita je omezená (i když proti loňskému roku je přislíbeno navýšení), ubytováni budou pouze ti nejrychlejší, ostatní si musí ubytování zajistit sami. Seznam přihlášených i seznam ubytovaných bude na těchto stránkách průběžně doplňován. Startovné se platí ve výši 200,- Kč v hotovosti při prezenci závodníků před startem.

Trasa závodu je vytyčena s ohledem na předpokládanou hojnou účast netrénovaných amatérů. Čeká vás tudíž cca 33 kilometrů terénem i po asfaltu, s celkovým převýšením 969 metrů. Dá se to zvládnout i bez tréninku, ale pak je to velké trápení, tudíž doporučuji potrénovat! Většina trasy vede po asfaltu, ale co by to bylo za Rallye závod bez terénních vložek. Tudíž vás několik pěkných úseků čeká. Některé zvláště vypečené, to aby i amatéři poznali, co to znamená jezdit MTB maratóny, a profíci si mohli s láskou zavzpomínat na Rallye Sudety. Ano jsou mezi námi i tací, kteří tuto Mekku MTB sportu zdolali. A perlička na závěr: když si někdo dá práci, zjistí, že průměrné převýšení na Kozákovské „35“ je větší než na Rallye Sudety.

Závod bude nejlépe absolvovat na horském kole, ale s jistou opatrností můžete použít i trekové kolo. V průběhu závodu bude připraveno občerstvení (na vrchařských prémiích a v cíli), zdravotnická asistence (doufám, že nebude třeba) a pro ostudně netrénované i sběrný vůz. Rozhodně doporučuji cyklistickou helmu, ale jelikož pojede každý na vlastní riziko, je to jeho věc. Podotýkám, že se pojede za normálního provozu, a i když se frekventovaným silnicím vyhneme, tak doporučuji maximální opatrnost.

Ubytování je zajištěno v Penzionu Hamštejn ( www.penzionhamstejn.cz ), který máme k dispozici na celý víkend od pátku 11.6. do neděle 13.6. Budete se nacházet přímo v Českém ráji a v okolí se nabízí spousta krásných výletů. Doporučuji prostudovat www.ceskyraj.cz. Doufám, že v hojném počtu tuto nabídku využijete. Pro méně náročné se nabízí ubytování u mě na chatě, popř. pod stanem na zahradě. Těm, na které již nezbude místo v penzionu, doporučuji sehnat si ubytování buď přímo v Koberovech (pronajímá se zde několik rekreačních chat pomocí různých webových stránek), nebo v hotelech na Malé Skále (taktéž k nalezení na webu – doporučuji Hotel Kavka nebo Hotel Malá Skála).

Program:

11.6.  večer – příjezd účastníků, následuje večeře a volná zábava v restauraci Penzion Hamštejn
          spojená pro zájemce s výkladem trati.
12.6.  13.00 - 14.30 prezence závodníků a kontrola závodních strojů - Koberovy
          14.30 start závodu - Koberovy
          16.30 – 18.30 dojezd závodníků do cíle - Penzion Hamštejn
          19.00 vyhlášení výsledků, grilování, volná závava – penzion Hamštejn
13.6.  individuální program

Pro jakékoliv dotazy využij diskusní forum na těchto stránkách.

Zde jak jezdit:o) se můžete inspirovat jak jezdit v terénu :o))

Za pořadatele Prague Bikers a generálního sponzora InexFin Praha s.r.o.

Milan „Milouš“ Dokoupil

:o)

Partneri
:-)

Generální sponzor:


InexFin Praha, s.r.o.
:-)

Partneři:

Růžena Mazourková - Spika Broker's
 
 
Jan Zíka - Artpro reklama
 
 
Jan Šimánek - rytí drahých kovů
 
 
Penzion Hamštejn
 
 
ClearWater
:-)

Doporučujeme:


Číměřský sprinttriatlon:-) Trialon SK H.O.P.