:-)


:-)

Vítej Sportovče,

Volím takovéto oslovení, protože tyto stránky jsou určeny sportovcům tělem i duší. A to jak těm aktivním cyklistům (jinak též „profíkům“) tak i těm pasivním (dále „amatérům“). Dozvíš se zde vše o závodě, pořádaném pro okruh přátel a známých, propadlých kouzlu horského kola.

:-)
Kozákov 744 m.n.m.
:-)Kozákov 744 m.n.m.
:-)

Úvodem pár slov k loni pořádanému nultému ročníku. Sešli jsme se ve velmi pěkném počtu. Chci zde poděkovat celému mému realizačnímu týmu, jmenovitě Růžence a Honzovi Mazourkovým, za jejich vydatnou pomoc s organizací a přípravou závodu, Honzovi Šimánkovi za poskytnuté ceny pro vítěze, Jéňovi Zíkovi za pomoc s výrobou důležitých věcí pro závod, Ondřejovi Roflíkovi, našemu webmasterovi, a v neposlední řadě Hance Čejkové za ujmutí se funkce startéra a časoměřiče.

Všichni účastníci si zaslouží pochvalu za odpovědný přístup k tréninku, což se poznalo z toho, že nikdo nevzdal. Počasí nám také přálo, možná až trochu moc, takže všichni účastníci trpěli přehřátím. Maličko jsem podcenil organizační náročnost vytyčení tratě, takže start musel být posunut o jednu hodinu. Po startu se celý balík závodníků vydal vstříc zatím nepoznanému. Našli se jedinci, kteří přepálili začátek, a proto opět varuji: není třeba závodit hned od startu, šetřete síly na důležitá stoupání.

Občerstvovací stanice na Prosíčkách i na Kozákově byly hojně využívány. Pouze se ukázalo jako zhola zbytečné poskytování tatranek. V tom vedru je nikdo nemohl pozřít. Proto letos budou připraveny hlavně osvěžující občerstvení jako jablka a banány.

Co se týče orientačního smyslu účastníků, musím zde zmínit několik incidentů. Přesto, že trať jsem před začátkem závodu dvakrát důkladně vyložil, a přesto, že každý měl s sebou k dispozici mapu a popis tratě, nezabloudilo snad pouze 5-6 účastníků. Lidi, není v mých silách na každý strom na 30-ti kilometrové trati věšet půlmetrovou ceduli „POZOR ODBOČ“. Jedná se ozávod v terénu a předpokládá se jistá schopnost samostatné orientace. A vůbec nejlepší je dokonce nevěřit upozornění místních diváků že „ty lidi jeli tam nahoru“ a tvrdošíjně pokračovat rovně (viz nově zavedený název Šimiho odbočka).

A nyní již k letošnímu závodu.

Letošní oficiálně 1. ročník závodu „Kozákovská 35“ se bude konat 21.6.2008. Start závodu po loňských zkušenostech je posunut na 14:30 hodin.

PŘIHLÁŠKY tentokrát zasílejte prostým mailem na adresu mdokoupil@inexfin.cz. Prosím zdůrazněte v přihlášce, jestli vám mám zajistit ubytování, popř. pro kolik osob. Pozor: kapacita je omezena na 30 osob, ubytováni budou pouze ti nejrychlejší, ostatní čeká ubytování v jiných zařízeních. Startovné 150,- Kč uhradíte v hotovosti na startu.

Trasa závodu je vytyčena s ohledem na předpokládanou hojnou účast netrénovaných amatérů. Čeká tě tudíž 31,2 kilometrů terénem i po asfaltu, s celkovým převýšením 881 metrů. To je oproti nultému ročníku drobná změna v délce i převýšení. Pro sportovce vítané zpestření, pro netrénované ještě únosné přiblížení atmosféry větších závodů. V budoucnu bych se rád přiblížil 35 kilometrům, deklarovaným v názvu závodu. Dá se to zvládnout i bez tréninku, ale je to velké trápení, tudíž doporučuji potrénovat! Většina trasy vede po asfaltu ( 52%), ale co by to bylo za Rallye závod bez terénních vložek. Tudíž tě několik pěkných úseků čeká. Některé zvláště vypečené, to aby i amatéři poznali, co to znamená jezdit MTB maratóny, a profíci si mohli s láskou zavzpomínat na Rallye Sudety. Ano jsou mezi námi i tací, kteří tuto Mekku MTB sportu zdolali. A perlička na závěr: když si někdo dá práci, zjistí, že průměrné převýšení na Kozákovské „35“ je větší než na Rallye Sudety.

Závod bude nejlépe absolvovat na horském kole, ale s jistou opatrností můžeš použít i trekové kolo. V průběhu závodu bude připraveno občerstvení (na vrchařských prémiích a v cíli), zdravotnická asistence (doufám, že nebude třeba) a pro ostudně netrénované i sběrný vůz. Rozhodně doporučuji cyklistickou helmu, ale jelikož pojede každý na vlastní riziko, je to jeho věc. Podotýkám, že se pojede za normálního provozu, a i když se frekventovaným silnicím vyhneme, tak doporučuji maximální opatrnost.

Ubytování je zajištěno v Penzionu Hamštejn ( www.penzionhamstejn.cz ), který máme k dispozici na celý víkend od pátku 20.6. do neděle 22.6. Budeš se nacházet přímo v Českém ráji a v okolí se nabízí spousta krásných výletů. Doporučuji prostudovat www.ceskyraj.cz . Doufám že v hojném počtu tuto nabídku využijete. Pro méně náročné se nabízí ubytování u mě na chatě, popř. pod stanem na zahradě.

Program:

20.6.  večer – příjezd účastníků, následuje večeře a volná zábava v restauraci Penzion Hamštejn
          spojená pro zájemce s výkladem trati.
21.6.  13.00 - 14.30 prezence a kontrola závodních strojů - Michovka
          14.30 start závodu
          16.30 – 18.30 dojezd závodníků do cíle - Michovka
          19.00 vyhlášení výsledků, grilování, volná závava – penzion Hamštejn
22.6.  individuální program

Pro jakékoliv dotazy využij diskusní forum na těchto stránkách.

Zde se můžete inspirovat jak jezdit v terénu :o))

Za pořadatele Prague Bikers a generálního sponzora InexFin Praha s.r.o.

Milan „Milouš“ Dokoupil

:-)

Partneri
:-)

Generální sponzor:


InexFin Praha, s.r.o.
:-)

Partneři:

Růžena Mazourková - Spika Broker's
 
 
Jan Zíka - Artpro reklama
 
 
Jan Šimánek - rytí drahých kovů
 
 
Penzion Hamštejn
 
 
ClearWater
:-)

Doporučujeme:


Číměřský sprinttriatlon:-) Trialon SK H.O.P.