:-)


:-)
Popis trati závodu Kozákovská 35
:o)

:-) Po startu ujedeme 200 metrů po hlavní silnici, odbočíme doprava a po dalších 100 metrech na konci Koberov doleva po modré značce. Poté co dosáhneme horizontu pokračujeme stále rovně po modré. Velmi příjemný úsek tratě, asi tři kilometry skoro nešlapeme. Stále po modré přijedeme na její konec na parkoviště pod hradem Rotštejn. Zde odbočíme doprava po asfaltu. Přijedeme do obce Klokočí. Tady pozor, abyste špatně neodbočili. Nejprve se dáme na křižovatce ypsilonového tvaru doprava a po 200 metrech odbočíme z hlavní silnice doleva na úzkou asfaltovou silničku s nenápadnou tabulkou „Podloučky“. Potom pořád z kopce po rozbité lesní asfaltce. V lese si dáme pozor abychom neodbočili do Podlouček, musíme stále podél potoka z kopce dolů. Po cca 2,5 km jízdy se údolí rozšiřuje a přijíždíme k hlavní silnici. Po té pokračujeme rovně a pak proti proudu Jizery až do Rakous. V Rakousech se držíme rovně na hlavní silnici. Po lehkém stoupání a pravotočivé serpentině u pionýrského tábora odbočíme vpravo na silničku vedoucí na Zbirohy. Čeká nás první prověrka, prudké stoupání po úzké asfaltové silničce. Po té se dostaneme až ke stožáru s anténami, kde bude připravená první občerstvovací stanice. U té sjedeme na lesní cestu. Po té pojedeme mírným stoupáním až na křižovatku s další širokou lesní cestou. Po té se dáme doleva a sjíždíme prudkým sjezdem na Malou Skálu.(2 km prudkého sjezdu). POZOR! Po levé straně hluboká strž, na konci dešťové svody, štěrk a možný provoz pěších turistů.

:-) Po příjezdu do obce vjedeme na asfaltku, dáme se doprava a jedeme stále rovně, mineme nádraží, sokolovnu a školu. Podjedeme železnici, dáme se doprava a pokračujeme dál proti proudu řeky, od pěší lávky úzkou pěšinkou po červené značce. Držíme se pěšinky podél řeky proti směru toku až do další obce (Líšný). U mostu přes Jizeru najedeme na silnici a dáme se doprava do kopce. Čeká nás stoupání (2,9 km, převýšení 200 m). po asfaltové silnici na Prosíčka. Na konci stoupání je připraveno občerstvení.

:-) Od občerstvovací stanice pokračujeme doleva po silnici, projedeme obcí Vrát, a asi 300 metrů za obcí ve sjezdu POZORna odbočku vpravo na lesní cestu po níž se dostaneme do Koberov. Najedeme na asfaltku která nás dovede k hlavní silnici, na té se dáme vpravo do kopce a asi po 300 metrech ji opustíme za prodejnou doleva k tenisovým kurtům a pokračujeme po červené cyklistické značce směr Hamštejnský hřbet, na křižovatce doleva do kopce a dlouhým stoupáním dojedeme k penziónu do prostoru cíle, ale neradujeme se a jedeme dál! Po dalších 100 metrech odbočíme za garáží doleva do kopce na polní cestu. Vystoupáme sjezdovkou a následuje úsek po Hamštejnském hřbetu na konci něhož sjíždíme prudce po louce do sedla (Kozákov máme před sebou), kde nezapomene na konci lesa odbočit doleva a jedeme polní cestou až k asfaltové silnici, na které se dáme DOPRAVA do kopce. Stoupáme 2,5 km na vrch Kozákov, kde je opět možnost občerstvení.

:-) Na vrchu Kozákov se občerstvíme a dáme se zpět stejnou cestou ale POZOR! po 1,5 km uprostřed prudkého sjezdu odbočíme doleva na červenou turistickou značku, kde nás čeká technicky náročný sjezd zpět do Hamštejnského sedla, kde bude označena odbočka doleva na nenápadnou polní cestu, která neustále klesá. POZOR jedná se o nebezpečný sjezd a trať bude podmáčena.

:-) Když se to začne správně rozjíždět, tak jsme na začátku Prackova u kapličky. Pozor! Zde odbočujeme vpravo po červené cykloturistické značce na Koberovy. Následuje tříkilometrový úsek „nahoru – dolů“ po červené značce. Přijedeme na křižovatku s větší asfaltkou( doprava kozí farma), na té se dáme doleva dolů z kopce a po 400 m sjezdu na další křižovatce prudce doprava do kopce. Držíme se ukazatelů na Penzion Hamštejn.

:-) Následuje závěrečné výživné stoupání po krásné nové silničce až do krátké cílové rovinky!

:-)
Zde stáhněte ve wordu a vytiskněte si:-)
:-)
:-)
Nebo si stáhněte GPS DATA do navigace.
 
(klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte uložit jako...)
:-)

Partneri
:-)

Generální sponzor:


InexFin Praha, s.r.o.
:-)

Partneři:

Růžena Mazourková - Spika Broker's
 
 
Jan Zíka - Artpro reklama
 
 
Jan Šimánek - rytí drahých kovů
 
 
Penzion Hamštejn
 
 
ClearWater
:-)

Doporučujeme:


Číměřský sprinttriatlon:-) Trialon SK H.O.P.