:-)


:-)

Vítej Sportovče,

Volím takovéto oslovení, protože tyto stránky jsou určeny sportovcům tělem i duší. A to jak těm aktivním cyklistům (jinak též „profíkům“) tak i těm pasivním (dále „amatérům“). Dozvíš se zde vše o chytaném závodě, pořádaném pro okruh přátel a známých, propadlých kouzlu horského kola.

:-)
Kozákov 744 m.n.m.
:-)Kozákov 744 m.n.m.
:-)

Tolik tedy úvodem a nyní již k vlastnímu závodu. Trasa závodu je vytyčena s ohledem na předpokládanou hojnou účast netrénovaných amatérů. Čeká tě tudíž 27 kilometrů terénem i po asfaltu, s celkovým převýšením 836 metrů. Dá se to zvládnout i bez tréninku, ale je to velké trápení, tudíž doporučuji potrénovat! Někdo si řekne „pcha 27 kilometrů zvládnu levou zadní a s prstem v nose“. Tak pro takovéto optimisty mám jednu radu: pořádně si prohlídni profil a spočítej si převýšení. Většina trasy vede po asfaltu ( 58%), ale co by to bylo za Rallye závod bez terénních vložek. Tudíž tě několik pěkných úseků čeká. Některé zvláště vypečené, to aby i amatéři poznali co to znamená jezdit MTB maratóny a profíci si mohli s láskou zavzpomínat na Rallye Sudety. Ano jsou mezi námi i tací, kteří tuto Mekku MTB sportu zdolali (mám pocit že pouze dva). A perlička na závěr: když si někdo dá práci, zjistí, že průměrné převýšení na Kozákovské „35“ je větší než na Rallye Sudety.

Závod bude nejlépe absolvovat na horském kole, ale s jistou opatrností můžeš použít i trekové kolo. V průběhu závodu bude připraveno občerstvení (na vrchařských prémiích a v cíli), zdravotnická asistence (doufám, že nebude třeba) a pro ostudně netrénované i sběrný vůz. Rozhodně doporučuji cyklistickou helmu, ale jelikož pojede každý na vlastní riziko, je to jeho věc. Podotýkám že se pojede za normálního provozu, a i když se frekventovaným silnicím vyhneme, tak doporučuji maximální opatrnost.

:-)
:-):-):-)
:-)Odpudivý a varovný pohled: zanedbaný trénink a lakýrky
:-)

Ubytování je zajištěno v Penzionu Hamštejn ( www.penzionhamstejn.cz ), který máme k dispozici na celý víkend od pátku 8.6. do neděle 10.6. Budeš se nacházet přímo v Českém ráji a v okolí se nabízí spousta krásných výletů. Doporučuji prostudovat www.ceskyraj.cz . Doufám že v hojném počtu tuto nabídku využijete. Pro méně náročné se nabízí ubytování u mě na chatě, popř. pod stanem na zahradě.

Program:

 8.6.   večer – příjezd účastníků, následuje večeře a volná zábava v restauraci Penzion Hamštejn
          spojená s výkladem trati.
 9.6.   11.00 - 13.00 prezence a kontrola závodních strojů
          13.00 start závodu
          15.30 – 18.30 dojezd závodníků do cíle
          18.30 vyhlášení výsledků, následuje volná zábava
10.6.  individuální program

Pro přihlášení využij přihlašovací formulář umístěný na těchto stránkách. Pro jakékoliv dotazy využij diskusní forum taktéž na těchto stránkách.

Zde se můžete inspirovat jak jezdit v terénu :o))

Za pořadatele Prague Bikers a generálního sponzora InexFin Praha s.r.o.

Milan „Milouš“ Dokoupil

:-)

Partneri
:-)

Generální sponzor:


InexFin Praha, s.r.o.
:-)

Partneři:

Růžena Mazourková - Spika Broker's
 
 
Jan Zíka - Artpro reklama
 
 
Jan Šimánek - rytí drahých kovů
 
 
Penzion Hamštejn
 
 
ClearWater
:-)

Doporučujeme:


Číměřský sprinttriatlon:-) Trialon SK H.O.P.