:-)


:-)

Ahoj kamarádi a všichni příznivci horských kol,

vítám vás všechny na našich nových stránkách, kde se dozvíte vše o závodě pořádaném pro okruh přátel a známých, kteří propadli kouzlu horského kola.

Letošní 2. ročník Kozákovské 35 se uskuteční o víkendu od 12. do 14.6. Záměrně uvádím jako termín celý víkend, protože naše akce není pouze o samotném závodě, ale jde o setkání přátel a známých, a na celý víkend se najde dost zábavy pro všechny. Navíc nás všechny pravděpodobně čeká těžký rok, a proto doufám, že rádi uvítáte možnost vypadnout z náročného pracovního tempa a užít si příjemný víkend s rodinami a přáteli a ještě něco udělat pro své zdraví.

:-)
Kozákov 744 m.n.m.
:-)Kozákov 744 m.n.m.
:-)

Loňský 1. ročník K35 můžeme označit za velmi vydařený. Objevilo se nám na startu několik zdatných cyklistů, kteří svými výkony hned nasadili vysokou laťku, která se bude v příštích ročnících těžko překonávat. Zkusili jsme soutěž družstev a setkala se s pozitivním ohlasem, dokonce došlo i na zdravou rivalitu (a následně o pokus sestavit družstvo z nezařazených závodníků po dojetí závodu a tím vytlačit pořádající oddíl ze stupňů vítězů, což se nesetkalo s porozuměním :o) ). Vylepšeno bylo i značení tratě, a to se příznivě projevilo na tom, že tentokrát nikdo z účastníků nezabloudil (je však také možné, že to bylo způsobeno absencí největších expertů na orientaci z nultého ročníku :o) ). Trať se nám pomalu ustaluje, pouze o trialovém úseku přes Suché skály budeme muset ještě uvažovat. Nepřízeň počasí se na jeho sjízdnosti velmi těžce podepisuje a jelikož není naší ambicí učinit z K35 extrémní závod, pokusíme se pro letošní ročník ještě mírně upravit trasu. Troufám si říci, že zabezpečení závodu po stránce občerstvení bylo dostatečné a závodníky kvitované.

K výkonům bych rád podotkl, že vítáme jak trénované sportovce, tak i amatérské nadšence. Takový nadšenec bez tréninku si u nás může zkusit hranice svých možností a ještě se mu dostane uznání :o) . Ostatně loňský zametač startovního pole již závazně přislíbil účast, tudíž se nebojte a směle do toho!

Uvítám jakékoliv vaše připomínky a návrhy. Prosím obracejte se přímo na náš e-mail info@kozakovska35.cz nebo se zúčastněte diskuze na těchto stránkách, ať se k tomu mohou vyjádřit i ostatní. Budu rád, když se mi opět přihlásí dobrovolníci, kteří zajistí občerstvovací stanice, popř. první pomoc, pokud se nedej bože někdo zraní. Pokud má ještě někdo fotografie z loňského ročníku, prosím podělte se s námi, rádi je zveřejníme…

Na závěr povídání o loňském ročníku chci opět poděkovat celému mému realizačnímu a sponzorskému týmu, jmenovitě Růžence a Honzovi Mazourkovým, za jejich vydatnou pomoc s organizací a přípravou závodu, Honzovi Šimánkovi za poskytnuté ceny pro vítěze, Jéňovi Zikovi za pomoc s výrobou důležitých věcí pro závod, celým rodinám Bártových a Šimánkových za obsluhu občerstvovacích stanic a Ondřejovi Roflíkovi, našemu webmasterovi.

A nyní již k letošnímu závodu.

Letošní 2. ročník závodu „Kozákovská 35“ se bude konat 13.6.2009. Start závodu je ve 14:30 hodin. Startovné činí 200,- Kč a je splatné v hotovosti při prezenci závodníka.

PŘIHLÁŠKY tentokrát zasílejte prostým mailem na adresu info@kozakovska35.cz. Uveďte jméno, příjmení, rok narození, město bydliště, popř. družstvo, za které budete závodit. Teamy musí být minimálně 3-členné, při vyšším počtu členů bude čas započítán třem nejlepším. Prosím zdůrazněte v přihlášce, jestli vám mám zajistit ubytování, popř. pro kolik osob. Pozor: kapacita je pouze 9 pokojů (od příštího roku by měl být penzion rozšířen), ubytováni budou pouze ti nejrychlejší, ostatní si musí ubytování zajistit sami. Seznam přihlášených i seznam ubytovaných bude na těchto stránkách průběžně doplňován.

Trasa závodu je vytyčena s ohledem na předpokládanou hojnou účast netrénovaných amatérů. Čeká vás tudíž 33 kilometrů terénem i po asfaltu, s celkovým převýšením 965 metrů. Dá se to zvládnout i bez tréninku, ale pak je to velké trápení, tudíž doporučuji potrénovat! Většina trasy vede po asfaltu ( 52%), ale co by to bylo za Rallye závod bez terénních vložek. Tudíž vás několik pěkných úseků čeká. Některé zvláště vypečené, to aby i amatéři poznali, co to znamená jezdit MTB maratóny, a profíci si mohli s láskou zavzpomínat na Rallye Sudety. Ano jsou mezi námi i tací, kteří tuto Mekku MTB sportu zdolali. A perlička na závěr: když si někdo dá práci, zjistí, že průměrné převýšení na Kozákovské „35“ je větší než na Rallye Sudety.

Závod bude nejlépe absolvovat na horském kole, ale s jistou opatrností můžete použít i trekové kolo. V průběhu závodu bude připraveno občerstvení (na vrchařských prémiích a v cíli), zdravotnická asistence (doufám, že nebude třeba) a pro ostudně netrénované i sběrný vůz. Rozhodně doporučuji cyklistickou helmu, ale jelikož pojede každý na vlastní riziko, je to jeho věc. Podotýkám, že se pojede za normálního provozu, a i když se frekventovaným silnicím vyhneme, tak doporučuji maximální opatrnost.

Ubytování je zajištěno v Penzionu Hamštejn ( www.penzionhamstejn.cz ), který máme k dispozici na celý víkend od pátku 12.6. do neděle 14.6. Budete se nacházet přímo v Českém ráji a v okolí se nabízí spousta krásných výletů. Doporučuji prostudovat www.ceskyraj.cz . Doufám, že v hojném počtu tuto nabídku využijete. Pro méně náročné se nabízí ubytování u mě na chatě, popř. pod stanem na zahradě. Těm, na které již nezbude místo v penzionu, doporučuji sehnat si ubytování buď přímo v Koberovech (pronajímá se zde několik rekreačních chat pomocí různých webových stránek), nebo v hotelech na Malé Skále (taktéž k nalezení na webu – doporučuji Hotel Kavka nebo Hotel Malá Skála).

Program:

12.6.  večer – příjezd účastníků, následuje večeře a volná zábava v restauraci Penzion Hamštejn
          spojená pro zájemce s výkladem trati.
13.6.  13.00 - 14.30 prezence a kontrola závodních strojů - Michovka
          14.30 start závodu
          16.30 – 18.30 dojezd závodníků do cíle - Michovka
          19.00 vyhlášení výsledků, grilování, volná závava – penzion Hamštejn
14.6.  individuální program

Pro jakékoliv dotazy využij diskusní forum na těchto stránkách.

Zde jak jezdit:o) se můžete inspirovat jak jezdit v terénu :o))

Za pořadatele Prague Bikers a generálního sponzora InexFin Praha s.r.o.

Milan „Milouš“ Dokoupil

:o)

Partneri
:-)

Generální sponzor:


InexFin Praha, s.r.o.
:-)

Partneři:

Růžena Mazourková - Spika Broker's
 
 
Jan Zíka - Artpro reklama
 
 
Jan Šimánek - rytí drahých kovů
 
 
Penzion Hamštejn
 
 
ClearWater
:-)

Doporučujeme:


Číměřský sprinttriatlon:-) Trialon SK H.O.P.